CZ | EN

Požární bezpečnost

Časový interval mezi okamžikem vzniku požáru a jeho rozšířením má zásadní vliv na rozsah následků. Včasné zjištění požáru znamená detekovat jej s vysokou citlivostí. Důležité je také, aby po hašení nevzikly žádné následky způsobené hasícím médiem.

Detekce požáru

První úroveň detekce požádu v datovém centru zajišťuje laserová detekce VESDA. Hlásiče VESDA jsou aktivními hlásiči detekce kouře ze vzduchu nasávaného v místnosti. Pracují na principu rozptylu světelného paprsku, kdy vysokoenergetický pulsní laser generuje i při nízké koncentraci dostatečné množství rozptýleného světla, které je detekováno vysoce výkonnými fotosensory. Použití laseru zaručuje dlouhodobou stabilitu detekce a vysokou citlivost.

Druhou úrovní detekce požáru jsou klasická kouřová čidla. Výstup z VESDA je vyveden na pult bezpečnostní agentury s nepřetržitým provozem a znamená pouze varování. Pokud však požár zdetekují i kouřová čidla, dojde k vypuštění hasicího plynu.

Hašení požáru

Pro hašení je použito stabilní plynové hasicí zařízení FM-200. Hasicí účinek prostředku FM-200 spočívá v absorpci tepla z plamenů. Je tedy z větší části podmíněn fyzikálně a z menší části chemicky. Hasicí schopnost plynu FM-200 byla podrobena testům v národních i mezinárodních útavech, na jejichž základě byla tato látka schválena jako hasicí prostředek.

Hasivo účinkuje rychle, vznikající požár je potlačen během několika sekund. Jedná se o takzvané "čisté hasivo", které nevyžaduje žádný následný úklid a nijak nepoškozuje chráněné vybavení. Je elektricky nevodivé a při jeho aplikaci v počátečních fázích požáru nevznikají žádné rozkladné produkty. Je proto ideální pro ochranu IT technologií, archivů a jiných čistých provozů.

Kontakty

SYNOT ICT Services, a. s.

Jaktáře 1475
68601 Uherské Hradiště
  • +420 572 410 351
  • +420 572 410 302
Id. dat. schránky: d4njhrf

IČ: 283 57 116

Helpdesk:
  • +420 841 110 110

Aktuality

SYNOT ICT SERVICES i letos partnerem soutěže Můj první milion!

10.04.2017

Vzpomínková kniha pro děti, kterou si samy vytvoří. Koncept fitcentra speciálně určeného pro děti. Jedinečný a naprosto unikátní plyšový medvídek. To jsou tři nejúspěšnější projekty hlavní kategorie soutěže Můj první milion, která ve čtvrtek večer vyvrcholila slavnostním vyhlášením jubilejního 10. ročníku. Více zde...

Certifikát ISO 27001:2013

21.02.2017 | Datové centrum Monaco

Společnost SYNOT ICT Services, a.s. úspěšně dokončila proces implementace a získala certifikát pro řízení bezpečnosti informací dle normy ISO 27001:2013. Více zde...

Skupina SYNOT partnerem soutěže Můj první milion!

03.02.2015

Také v letošním roce podpoří skupina SYNOT tradiční soutěž Můj první milion. Do akce, v níž mezi sebou o hodnotné ceny zápolí autoři zajímavých podnikatelských záměrů, je letos zapojeno 59 projektů, což je historicky nejvyšší zájem. Více zde...

Další aktuality >